A është falsifikuar nënshkrimi i Behgjet Pacollit?

Më 20 mars të këtij viti, u mbajt seanca të cilën u votua mocioni i mosbesimit. Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti.

Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti u iniciua nga partnerja e koalicionit qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe u mbështet edhe nga partitë opozitare.

LDK kishte deklaruar se në listën e nënshkrimeve për mocionin e rrëzimit të qeverisë, ishte edhe kryetari i AKR, njëkohesisht edhe deputet në kuvendin e Kosovës, Behxhet Pacolli. – shkruan Kosovo Insights.

Ajo çfarë ngjallë dyshime është se si arriti LDK ta marrë nënshkrimin e Behgjet Pacollit, kur ai gjat kësaj kohe ishte në Zvicërr.

Këtë çështje e ka parashtruar edhe zyrtari ligjor i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Berat Ganiqi, ku përmes një postimi në rrejtin social Facebook ka shkruar:

//KosovoInsights