Albin Kurti e quan kalama dhe e sfidon Hashim Thaçin në përballje televizive

Pas deklaratave përplot akuza të Hashim Thaçit në emisionin e Ermal Pandurit, ka reaguar Kryeministri në Detyrë Albin Kurti.

“Ai është shembull i keq që qytetarët nuk bën ta ndjekin.”

ka shkruar Albin Kurti në rrjetin social Facebook.

Më tutje Kurti shkruan që presidenti nuk duhet t’i dridhet zëri si kalama duke sharë dhe fyer, por të dalin të përballen në debat televiziv. //KosovoInsights

Postimi i tij i plotë: