Barcelona e Juventus mendojnë për shkëmbimin Arthur – Pjanic

Barcelona dhe Juventus janë në bisedime e sipër për një shkëmbim të mesfushorëve Miralem Pjanic dhe Arthur Melo.

Mefushorët nuk janë në momentin e tyre më të mirë në klubet aktuale dhe një aventurë e re do t’iu bëjë më mirë.

Miralem Pjanic nën drejtimin e Maurizo Sarrit shpesh po e sheh vetën në bankën rezervë, ndërsa Arthur Melo ka hasur në konkurrencë këtë sezon.

Sipas RAC1, boshnjaku mund të përdundojë në Camp Nou, ndërsa në anën tjetër do të udhëtojë braziliani edhe pse nuk ka interes të tillë.

Vera pritet të jetë e gjatë edhe sa i përket ndeshjeve, por edhe blerjeve.

Afati kalimtar pritet të funksonjojë në këtë mënyrë me shëkbime pasi klubet nuk janë mirë financiarisht shkaku COVID-19. //KosovoInsights