Bashkëshortja e Ambasadorit Amerikan mbështet Albin Kurtin

Një mjegull e ka kapluar politikën e Kosovës gjatë pandemisë. Pas mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, filluan reagimet ndaj Qeverisë së Re që do të vie në Kosovë.

Reagime të shumta ka pasur në lidhje me qeverinë e re, ku disa janë pajtuar me qeverinë që do ta udhëheqë Avdullah Hoti, e shumë të tjerë nuk janë pajtuar.

Ndër të paknaqurit me këtë qeveri të re duket se është edhe bashkëshortja e Ambasadorit Amerikan Philip Kosnett, Alison Kosnett.

Ajo përmes një postimi në facebook ka shkruar: “Ai ka të drejtë. Ç’kapja e shtetit është e mundur”.

Kurse në komentin që i’u bë në këtë postim: Dhe kush është “AI” ? , ajo u përgjigj: Albin Kurti, Kryeministri në Detyrë.

Postimi i saj i plotë:

//KosovoInsights