Behgjet Pacolli drejtuar presidentit Meta dhe kryeministrit Rama: Mblidhni në një tryezë faktorin shqiptar

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka bërë thirrje publike presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mbledhur në një tryezë faktorin shqiptar.

“Ideja ime ishte se një fotografi e krerëve shqiptarë në një tryezë të përbashkët do të ishte mesazh i dobishëm për miqtë tanë perëndimorë ku ne do të reagojmë si një komb ndaj akuzave të padrejta! Na llogarisni si duhet!”, ka shkruar ai mes tjerash, transmeton Indeksonline.

Shkrimi i tij i plotë:

ThirrjePresidentit të Shqiperisë zt. Ilir Metës dheKryeministrit Edi Ramës: Mblidhni në një tryezë…

Posted by Behgjet Pacolli on Wednesday, 24 June 2020