Bill Clinton uron Biden-in: Fitore e jashtëzakonshme

Fitoren presidenciale, kandidatit demokrat Joe Biden, ia ka uruar edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton duke thënë se me fitoren e Biden në SHBA ka fituar demokracia, raporton “Kosovo Insights”.

Përmes llogarisë tij në Twitter, Clinton i entuzuazmuar ka shkruar: Fitore e jashtëzakonshme.

“Urime për Joe Biden dhe Kamala Harris për fitoren e jashtëzakonshme”, ka shkruar Clinton.

Joe Biden është zyrtarisht presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke e mposhtur  republikanin, Donald Trump, i cili dështojë të merrte edhe një mandat të dytë si President.//KosovoInsights