Kryeziu e quan “laper” Isa Mustafen pas humbjes së zgjedhjeve lokale në Podujevë

Pas humbjes fatale në Podujevë, antarë dhe ish-antarë të LDK-së, e kanë demaskuar Kryetarin e saj Isa Mustafa.

Përmes llograrisë së tij sociale, Ish-nënkryetari i LDK-së, Eqrem Kryeziu, ka kritikuar kryetarin Isa Mustafa për humbjen e zgjedhjeve lokale në Podujevë, duke e quajtur edhe laper që fajëson të tjerët për humbjen.

“Për humbjen e vetë laperi fajëson të tjerët, kurse njeriu fisnik fajëson vetën. E ka thënë Konfuci, jo unë”, ka shkruar Kryeziu.

Kujtojmë, që për herë të parë pas 20 viteve, LDK humbi zgjedhjet e parakohshme lokale në Podujevë pa balotazh, derisa triumfoi kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Shpejtim Bulliqi.//Kosovo Insights