[the_ad_group id="1455"]

Kurti i uron amerikanët, mirënjohës e falenderues për rolin e tyre në Kosovë

Krytari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka uruar SHBA-të për Ditën e Pavarsisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, 4 Korrikun.

Kurti përmes një shkrimi në platformën facebook u shpreh se është mirënjohës e falenderues për rolin e pazëvendësueshëm në arritjet tona, shteti i Kosovës dhe kombi shqiptar i bashkohen sot festës së popullit dhe institucioneve të ShBA-ve.

Shkrimi i plotë:

Urime 4 Korrikun!Para 244 vitesh u shpall pavarësia e ShBA-ve nga Anglia perandorake. U bashkuan 13 koloni për t'u…

Posted by Albin Kurti on Saturday, 4 July 2020

[the_ad id="6886"]