Lajm i mirë për Kosovën – Pacolli propozon që Sekretariati i Asamblesë Parlamentare i Evropës juglindore të vendoset në Prishtinë

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, përmes një shkrimi në Facebook ka bërë të ditur propozimin e saj për vendosjen e Sekretariati i Asamblesë Parlamentare të procesit të bashkpunimit të Evropës juglindore të vendoset në Prishtinë.

Ky propozim sipas Pacollit, është mbështetur dhe mirëpritur edhe nga pjesëmarrësit e tjerë në këtë asamble.

Shkrimi i plotë i deputetes Pacolli:

SEKRETARIATI I ASAMBLESË PARALAMENTARE TË PROCESIT TË BASHKËPUNIMIT TË EVROPËS JUG-LINDORE TË VENDOSET NË PRISHTINË…

Posted by Fitore Pacolli on Saturday, 20 June 2020

Lajmi i fundit:

Pacolli me një tjetër lajm të mirë: Kosova do udhëheq me dy komisione të Evropës Jug-lindore