Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti infektohet me COVID-19

Lideri i LVV-së, Albin Kurti ka njoftuar se është infektuar me COVID 19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kurti, përmes një shkrimi në Facebook.

“Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, ka shkruar Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje.

Redaksia jonë i uron shërim të shpejt Kryeministrit Kurti.