Parashikimi i motit për ditën e Enjete

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, transmeton “Koasovo Insighs”.

Derisa temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, era do të fryjë nga verilindja me shpejtësi 1-3m/s.

Në ultësira parashihet të ketë mjegull të radiacionit, gjatë mëngjesit për shkak të kthjellimeve dhe rënies së temperaturave minimale.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-3m/s.//Kosovo Insights