Parashikimi i motit për ditën e Premte

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në dy ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell, transmeton “Kosovo Insights”.

Derisa temperaturat minimale pritet të lëvizin nga -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin nga 4-6 gradë Celsius,do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se vranësirat ditën e premte do të shoqërohen me riga të dobëta shiu.

Në veriperëndim të vendit priten edhe reshje bore, derisa në viset malore parashihet të bie vetëm borë të intensitetit të dobët deri mesatar.//Kosovo Insights