Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18- 19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.