Pas Gjuriqit edhe Vulini del pozitiv. A është takuar Gjuriq me Ministrin e Mbrojtjes të Serbisë?

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria Mbrojtjes përmes një kumtese për media, ku theksohet se Vulin ndihet mirë pasi nuk ka simptoma të dukshme të infeksionit dhe ndodhet në vetizolim.

Gjatë ditës u raportua se edhe drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq është infektuar me COVID-19.

Disa nga mediat e mëdha serbe, bazuar në burime të tyre shkruajnë se Gjuriq është testuar të premten dhe ka rezultuar pozitiv. //KosovoInsights