Rikthehet Superliga e Kosovës me tre derbi

Sot (e mërkurë) do zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës.

Drenica do e pres në shtëpi Ferizajin, ndeshje në të cilën të dyja skuadrat kërkojnë fitore me ëndrrën të mbesin edhe një edicion në Superligë.

Ballkani, që është duke ‘luftuar’ për kreun assesi nuk duhet të gabojë, por nuk do këtë ndeshje të lehtë ndaj Llapi-t të Tahir Batatinës.

Ndërsa derbi i javës është mes Gjilani-t dhe Prishtinës, pra mes pozitës së dytë dhe katër në tabelë.

Të dy skuadrat kërkojnë vetëm fitore, në mënyrë që të vazhdojnë ta ndjekin liderin, Drita.

Kujtojmë se të gjitha ndeshjet e sotme nisin në ora 17:00.