Rugova: Ditë e trishtë për Tiranën

Zëvendës ministri i kulturës dhe ish kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Yll Rugova, përmes një statusi në facebook të postuar së bashku me një foto të shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë thotë se

“Sot është ditë e trishtë për Tiranën”.

Rugova e kritikon shembjen e Teatrit nga ana e Qeverisë lokale të Tiranës me qëllim që t’i lejohet ndërtimi i një objekti tjetër.

Shkrimi i plotë i zv. Ministrit Rugova: