Sondazhi i fundit: Lëvizja Vetëvendosje partia e parë me 82% të votave

Në çdo sondazh të mundshëm Lëvizja Vetëvendosje, vazhdon të jetë partia më e votuar, duke i lënë prapa me përqindje minore partitë e tjera, shkruan “Kosovo Insights”.

Në një debat televiziv, në pyetjen: “Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel për kë do të vontoni”, me vota të teleshikuesve fitoj bindshëm Lëvizja Vetëvendosje me 82%.

Pjesë e garës në votim ishin partitë: LVV, LDK, PDK dhe AAK-Nisma, derisa rezultati final për të gjitha partitë ishte si vijon:

Lëvizja Vetëvendosje: 82% (20458 vota)
LDK: 6% (1516 vota)
PDK: 10% (2437 vota)
AAK-Nisma :2% (611vota).//Kosovo Insights