SOT – 4 të infektuar e 22 të shëruar nga COVID-19

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot janë vetëm 4 raste me sëmundjen COVID-19.

Ndërsa, sipas njoftimit 22 te tjerë janë shëruar.

“Sot më 04 maj 2020 janë testuar gjithsej 254 mostra të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë diagnostikuar gjithsej katër (4) raste”, thuhet në njoftim.

Dy raste kanë nga komuna e Mitrovicës dhe një në Rahovec e një në Prizren.

Ky është njfotimi I plotë I ISHPK-së:
//KosovoInsights