Sveçla: Kërkon angazhim maksimal të policisë dhe pret prej prokurorisë që rasti i 26 vjeçarit të vdekur të trajtohet me prioritet të lart

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të punëvë të brendshme, Xhelal Sveçla përmes një postimi në rrjetin social facebook i shpreh ngushëllime familjes së 26 vjeçarit që ka ndërruar jetë mbrëmë, rast i cili cilëohet si vetëvrasje.

Më tutje Sve☼la kërkoi nga Policia e Kosovës të angazhohet maksimalisht si dhe i bëri thirrje prokurorisë që ta trajtoj rastin me prioritet të lartë.

Shkrimi i plotë: