Veseli thërret konferencë për media në 19:30

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli mban konferencë për media.

Konferenca është paraparë të fillojë në ora 19:30, në selinë qendrore të PDK-së, raporton Indeksonline.

Kjo konferencë vie pas publikimit të aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar që u paraqiten tek Dhomat e Specializuara të Kosovës për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.//KosovoInsights