Veseli: Vdekja tragjike e të riut mbartë përgjegjegjësi shtetërore

Kryetari i PDK, Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për familjen e të riut 26 vjeçar nga Gjilani i cili vdiq sot në karantinën e Qendrës së Studentëve.

Veseli ka thënë se i ndjeri ishte nën kujdesin e institucioneve të shtetit, andaj edhe është e domosdoshme që organet e drejtësisë të nisin menjëherë hetimet.

“Ndarja nga jeta në karantinën e Qendrës Studentore, e djaloshit 26 vjeçar nga Gjilani, është shumë e dhimbshme. I shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe miqve.

Postimi i tij i plotë:
//KosovoInsights