Vjosa Osmani: Xhavit Ukaj më kërcënoi fizikisht, përdori edhe gjuhë banale

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar publikisht pas incidentit të mbërmshëm në kuvend nga deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj , i cili iu vërsul gjatë seancës së Kuvendit, me ç’rast ajo u detyrua ta ndërpret, shkruan Osmani.

Postimi i plotë:

Ndaj deputetit që më ka kërcënuar fizikisht dhe me gjuhë banale të paprecedent për një institucion si Kuvendi, kam hapur…

Posted by Vjosa R. Osmani on Friday, 10 July 2020